Ultra Purge temizleme Bileşiği Uygulamaları

Ultra Purge, vidaları, kovanları ve sıcak yollukları temizlemek için en uygun maliyetli ve etkin çözüm olarak ana makine ve renklendirici üreticileri tarafından şiddetle önerilmektedir.

Otomotiv Endüstrisinde en çok kullanılan Ultra Purge ürün sınıfları, Ultra Purge P-O ve Ultra Purge High-E’dir. Ultra Purge P-O, PP’deki renk değişimi sırasında vidaların, kovanların ve sıcak yollukların temizliğinde çok etkilidir. Bu uygulama ile Ultra Purge P-O’yu kullanan müşteriler, atık malzemede %40 ile %50 ve duruş zamanlarında %60 ile %80 arasında bir azalma sağlamaktadır. Ultra Purge High-E, PC/ABS temizliğinin yanısıra PC ve PMMA’ nın temizliği için tasarlanmıştır. Bu ürün sınıfı, PC/ABS’den PP’ye malzeme değişiminde kullanıldığı gibi hafif objektifler gibi temiz parçaların üretimi sırasında karbon kirlerin ortadan temizlenmesinde de kullanılır. Karşılaştığınız herhangi bir konu hakkında ücretsiz danışmak için lütfen bize ulaşın.
Ultra Purge enjeksiyon kalıplama makinelerinde mükemmel sonuçlar verir. Özel Ultra Purge formülümüz vidaları, kovanları ve sıcak yollukları etkin bir şekilde temizler ve böylece renk değişimi sırasındaki duruş zamanını minimize eder ve siyah partikülleri ortadan kaldırır. Potansiyel tasarrufları görmek için lütfen Maliyet Analizi bağlantısına tıklayın. Kimyasal bir reaksiyon yoluyla temizlik yapan Ultra Purge, çok az bir miktar kullanımla reçineleri kırar ve boyaları ve karbon birikintilerini gevşetir. Bu nedenle Ultra Purge uygun maliyetlidir. Detaylı bir danışma için lütfen bizimle iletişime geçin veya karşılaştığınız zorlukları bize bildirin, böylece bir çözüm bulmanızda size yardımcı olabiliriz. Aynı zamanda ihtiyaçlarınız için size özel bir ürün sınıfı yapabiliriz. Bir temsilcimiz tesisinizi ziyaret edebilir ve size çözümler, eğitimler ve teknik destek sağlayabilir.
Ultra Purge HT hariç tüm Ultra Purge ürün sınıfları sıcak yollukların temizlenmesinde kullanılabilir. Kullanıcı kalıp açık veya kapalı iken makineyi temizleme seçeneklerine sahiptir. Kalıp açık iken sıcak yollukların temizlenmesi, çok zor renk değişimi ile karşılaşıldığında optimal çözümlere ulaşmak için önerilir. Sıcak yollukların kalıp kapalı iken temizlenmesi göreceli olarak kolay renk değişimlerinde önerilen prosedürdür. Ultra Purge çok küçük sıcak yolluk girişlerinden enjekte edilebilir. Hiç bir kimyasal veya solvent temizleme bileşiğine eklenmemiştir, böylece sıcak yolluk başlarına, kanallarına veya kalıp kapamalarına zarar gelmez. Ultre Purge aynı zamanda sıcak yollukları temiz tutmak için güvenli ve düşük maliyetli bir çözüm olarak Husky Injection Molding Systems tarafından önerilmektedir. Sıcak yollukların Ultra Purge ile temizlenmesi renk değişimi sırasında atık malzeme ve duruş zamanını azaltır. Ücretsiz danışma için lütfen bize ulaşın.
Ultra Purge PET-E, PET preform üreten enjeksiyon kalıplama makinelerini temizlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Renk değişimi ve siyah partiküllerin temizlenmesi sırasında etkin olması için Ultra Purge PET-E’ye yenilikçi bir bileşik eklenmiştir. İki problem sıklıkla birbirleri ile bağlantılıdırlar ve önceden planlanmış koruyucu bakım olarak veya her renk değişiminde Ultra Purge kullanarak kolaylıkla çözülebilirler. Ultra Purge kullanımı tipik olarak atık malzemeyi %40-60 ve duruş zamanını %50-70 oranında azaltır. Ultra Purge PET-E aynı zamanda açık ve kapalı kalıp ile sıcak yollukları temizlemek için kullanılabilir. Bu uygulamanın ilk kullanımından önce bizim prosedürlerimizi takip etmenizi ve bize ulaşmanızı özellikle öneriyoruz. Ultra Purge PET-E aynı zamanda Husky Injection Molding Systems tarafından da dağıtılmaktadır. Ultra Purge yerel Husky Yedek parça merkezini arayarak doğrudan satın alınabilir. Ücretsiz danışma ve teknik destek için lütfen bize ulaşın.
Ultra Purge 9015, toplama hazneli veya haznesiz şişirme kalıp makinelerinin temizliği için önerilen ürün cinsidir. Ultra Purge’eekstruder ve toplama haznesi içindeki “ölü noktalara” erişmesini sağlayan çok özel bir genleşme kimyasalı eklenmiştir. Ultra Purge 9015 ve PO-C konsantre ürün sınıflarıdır ve şişirme kalıplamada kullanılan HDPE reçinesi ile karıştırılmalıdır. Ücretsiz danışma için lütfen bize ulaşın.
Film Ekstrüzyonuygulamalarında en çokkullanılanreçineler PP ve PE’ dir. Bu uygulamaiçinUltra Purge PO-C kullanmanızı öneriyoruz. Bu ürünkonsantreürünsınıfındaolup, %10 oranında HDPE’ ye katılarak karıştırılmalıdır. Ekstruderkafasınıniçindekitüm"ölü noktalara" ulaşmasını sağlamak için Ultra Purge’ e eşsizbir genleşmeajanı ilave edilmiştir. Böylecetemizleme işlemiçokhızlıve verimlihale gelmektedir. Ücretsiz danışma için lütfen bize ulaşın
Ekstrüder tasarımı ve kullanılan malzeme baz alınarak, tüm Ultra Purge ürün sınıfları ekstruderin kovanı, vidası ve başını temizlemek için kullanılabilir. Tek vidalı, havalandırmasız kovanlı ekstruderleri temizlemek için proses reçinesi baz alınarak Ultra Purge PLUS dahil olmak üzere tüm Ultra Purge-E ürün sınıflarının kullanımını öneriyoruz. İkiz vidalı ekstrüder veya havalandırmalı kovanlı ekstruderleri temizlemek için Ultra Purge CE-E konsantre ürün sınıfını öneriyoruz. Bu ürün sınıfı proses reçinesi ile karıştırılmalıdır. Ücretsiz danışma için lütfen bize ulaşın.