Sıkça Sorulan Sorular

Ultra Purge pelet formunda bir kimyasal temizleme bilesigidir. Ultra Purge aktif bilesen ve tasiyici ile «tuz ve kara biber» karisimina benzer. Bu formülasyon Ultra Purge’in özellikle vidanin besleme alanindaki temizleme prosesinin oldukça etkin olmasini saglar çünkü aktif bilesenler 80ºC (176ºF) üzerindeki sicakliklarda erir. Makineye Ultra Purge uygulanir uygulanmaz, diger birçok baska temizleme bilesigndeoldugu gibitasiyicin erimesini beklemeden reaksiyona baslar.
Ultra Purge’in kullanimi çok kolaydir. En iyi sonuçlari almalari için her zaman müsterilerimize temizleme prosedürlerini takip etmelerini önermekteyiz.
Bizim ve bir çok müsterimizin yaptigi çalismalara göre, Ultra Purge kullanimi durus zamanini % 40 ile %80 arasinda azaltmakta ve atik malzemeyi de %50 ile %85 oraninda azaltmaniza yardimci olmaktadir.
Ultra Purge’in bir makineyi ne kadar sürede temizleyecegini söylemek oldukça zordur, çünkü bu, temizlenmesi gereken makinenin tipine, mekanik durumuna, kullanilan reçineye vs. baglidir.
Her iki prosedürde sicak yolluklari temizlemek için kullanilabilir ve digerinden daha iyi olan tek bir prosedür yoktur. Bu uygulamaniza baglidir. Lütfen deneyimli teknik ekibimizle iletisim kurun.
Ultra Purge ile temizlik yaparken izin verilen maksimum atim boyutununu %10 azaltmanizi öneriyoruz. Bu, kontrol çember valfinin tamamen daha iyi temizlenmesini garanti edecektir.
Ultra Purge birkimyasaltemizlemebilesigidirvereaksiyonunutamamlamasiiçin 3-5 dakikabeklemesüresigereklidir. Ultra Purge çokkararlibirmateryaldirvegerektiginde, makineiçerisindesaatlercebozunmadankalabilir. Ultra Purge’ ü 5 dakikadandahafazlabekletmekperformansiniarttirmayacaktir.
Hayir. Geçmiste kimyasal temizleme bilesikleri tehlikeli kokular ve dumanlar olustururdu. Ultra Purge’in devrimsel teknolojisi, herhangi bir rahatsiz edici duman ve koku yaymadan kimyasal temizleme bilesikleri ile tam bir temizleme yapmaya olanak tanir. Ultra Purge temiz ve beyaz boyali odalarda güvenle kullanilabilir.
Ultra Purge BP, valf çikisli olmayan sicak yolluklu yigin kalip uygulamalarinda sicak yolluklari temizlemek için önerilen ürün sinifidir. Ultra Purge BP mevcut üretim reçinesi ile karistirilmasi gereken konsantre (saf) ürün sinifidir. Ultra Purge BP reçinenizin erime endeksini degistirmez ve %100 kaliplanabilir.
Tüm Ultra Purge ürün siniflari kaliba dökülebilir ve kalibin cilasina veya kaplamasina zarar vermeden kaliba güvenle enjekte edilebilir. Bazi uygulamalarda Ultra Purge’in kaliba dökülmesiyle kisa bir atim elde edebilmeniz mümkündür. Bunun nedeni Ultra Purge’in Erime Endeksinin daha önceden kaliba döktügünüz reçineden biraz farkli olmasidir. Kisa atim bir sorun ise lütfen teknik destek bölümümüzü arayin. Uygulamaniza bagli olarak ihtiyaç duydugunuz Ultra Purge ürün sinifini kendi isteklerinize uygun hale getirmeniz mümkündür.
Ultra Purge ürün gami plastik reçine tipine bagli oldugu gibi çalisma sicakligi ve makine tipine göre seçilir. Lütfen Ultra Purge ürün türleri tablosuna bakiniz ve bizimle temasa geçmekten çekinmeyiniz.
Evet. Ultra Purge, FDA ve Avrupa gida mevzuatina göre gida ile temas eden malzeme sertikasina sahiptir. Ayni zamanda, Ultra Purge’in muhteviyatinda bulunan tüm malzemeler insan gidasina dolayli yoldan eklenen madde olarak GRAS (Genel Olarak Güvenli Kabul Edilmis) tanimlanmistir.
Ultra Purge ile temizlik yapildiginda ortaya çikan atik malzeme iki sekilde elden çikartilabilir. 1. Atik malzeme alanlara satilabilir. Hangi reçine ile karistirilacagini belirlemenize yardimci oluyoruz. 2. Ultra Purge ürün cinsine ve kalibini çikarttiginiz ürünün tipine bagli olarak Ultra Purge parça yapmak için tekrar kullanilabilir.
Ultra Purge’in tüm ürün siniflarinin konsantre ürün siniflari (Saf) vardir. Konsantre (Saf) ürün siniflarinin tavsiye edilen tasiyici ile karistirilarak kullanilmasi gerektigini lütfen unutmayin.
Evet, Ultra Purge karbon birikmesini vidalardan ve sicak yolluklardan uzaklastirmada etkilidir. Karbon birikintisi çok fazla ise vidanin elle temizlenmesini ve daha sonra karbon olusmasini engellemek için koruyucu bakim olarak Ultra Purge kullanimini öneriyoruz.
Ultra Purge is effective at purging all thermoplastic resins in injection molding, extrusion, blown film and blow molding applications.
Hayir, Ultra Purge %100 kimyasal reaksiyon mekanizmasi ile çalisir ve Ultra Purge’in içinde hiç bir asindirici partikül yoktur.
Ultra Purge’in tüm ürün siniflari sicak yolluklari temizlemek için tasarlanmistir. Ultra Purge bir kimyasal reaksiyon mekanizmasi ile çalistigi için sicak yolluklar sistemini tikayacak herhangi bir partikül yoktur. Ultra Purge ayni zamanda termoplastik reçineye çok yakin kimyasal ve fiziksel karakteristiklerine sahip oldugundan dolayi bir çok durumda kaliplanabilir. Sicak yolluklari temizlemek için iki farkli prosedürümüz var: kalip açik ve kalip kapali.
Hayir, Ultra Purge geride herhangi bir kalinti birakmaz çünkü herhangi bir metal yüzeye yapismaz.
gerekli Ultra Temizle miktarı bir basın varil kapasitesidir. makinenin içine bir varil kapasite, yük Ultra Purge elde etmek için onu makineden çıkarılmadan görene kadar.